KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15873010
nr 1587 3010
Bozena Johansson
(f. 1939), Sverige
Oljemålning, Figurer. Signerad, daterad -79. Olja på duk, 19x24 cm, yttermått inklusive ram: 21x26 cm
Bozena Johansson, svensk bildkonstnär född i Polen 1939.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 11 december 2023
kl 20:49:06
11/12 12:30:24
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Bozena Johansson
Läs mer om Bozena Johansson